NVP Olomouc / 14.01.-15.01.2006

NVP Olomouc
14.01.-15.01.2006
rozhodčí: Jiří Janda (CZ)

Chubby Son z Bobrovnického údolí
CMKU/NF/5120/05 / 10.7.2005

dorost / PES / černá/h
otec: Chubby Chumpy Avalon
matka: Rosmery z Bobrovnického údolí
chovatel: Jaromír Prokeš, Hlučín-Bobrovníky (CZ)
majitel: Pavel Zmeko, Sloup (CZ)

6-ti měsíční harmonicky se vyvíjející pes, s odpovídající hlavou, u které je nutno pochválit velmi pěkně vyvinuté řezáky v nůžkovém skusu, oči by mohly být hlouběji uloženy, pěkně vyvinuté předhrudí svědčí o správném zaúhlení končetin, a též zaúhlení zadních končetin je v pořádku a tomu odpovídá celkově pěkná pohybová mechanika, osrstění ještě štěněčí.

VN1


Alex Dolní chalupy
CMKU/NF/5072/05 / 21.2.2005

mladých / PES / černá
otec: Monchichi King of Helluland
matka: Viktorija Faundland
chovatel: Tomáš Pečta, Hrotovice (CZ)
majitel: Jan Reichert, Náchod (CZ)

Vysoký pes správného formátu s mohutnou výraznou hlavou, čelní stop výrazný, čenich harmonicky modelovaný, těžší spodní pysk (příliš výrazný koutek), v chrupu ač se jedná o nůžkový skus se kazí spodní čelist, malé oči dostatečně uzavřené, hluboký hrudník, dostatečně prostorný, strmější postavení vpředu, co se zaúhlení týče zadní končetiny jsou výrazně strmé a způsobují mírné převýšení zádě. Za pohybu jde úzce, přičemž vzadu je to výraznější.

VD1


Anymae Dolní chalupy
SPKP 1556 / 21.2.2005

mladých / PES / černá
otec: Monchichi King of Helluland
matka: Viktorija Faundland
chovatel: Tomáš Pečta, Hrotovice (CZ)
majitel: Lukáš Dunka, Praha 4 - Chodov (CZ) + Julie Dostálová, Kutná Hora (CZ)

Dostatečně vysoký pes s výraznou spíše hrubší hlavou, které by prospělo více ušlechtilosti. Oči dobře uložené, avšak s volnějšími víčky a viditelnou spojivkou. Těžší spodní pysky, nůžkový skus, avšak s nerovným postavením spodních řezáků, kdy stř. spodní řezáky jsou výrazně uloženy nad a též postavení třeňáků ve spodní čelisti by mohlo být lepší. Uši delšího formátu, velmi pěkně vyvinuté, krk a předhrudí s výrazným zaúhlením v ramenou, avšak ne zcela ideální postavení náprstí. Zadní končetiny by mohly být lépe zaúhleny v kolením kloubu. Zvlněná dostatečně uzavřená srst správné struktury i barvy. Na újmu celkové harmoničnosti psa je výrazně prověšená hřbetní linie.

VD2


Ciril z Boršického kopce
CMKU/NF/4999/04/06 / 12.4.2004

mezitřída / PES / černá
otec: Twillin Gate Atriptous
matka: Ina z Vily Renmark CS
chovatel: Lucie Výstupová, Kunovice (CZ)
majitel: Jan Zaňát, Dubňany (CZ)

Velký pes správného formátu, s výraznou hrubší, typickou samčí hlavou, s těsným nůžkovým skusem, ve kterém střeďáky nakusují do kleští, oči správného tvaru, dobře uložené s lehce volnými spodními víčky, za zvláštní pochvalu stojí, že přestože se jedná o těžší typ hlavy, jsou spodní pysky dostatečně suché a uzavřené a pěkně pigmentované. Nádherná horní linie, od partie hlavy až po nasazení ocasu, což ještě zdůrazňuje velice pěkně přiléhající standardní osrstění. Silná stavba končetin jenom dokresluje celkově harmonický rámec. Pohybová mechanika dostatečně prostorná i vydatná.

V1, CAC


Darés od Trojské skály
CMKU/NF/5011/04/06 / 3.4.2004

mezitřída / PES / černá
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Tomáš Kolátor, Baška (CZ)

Velmi harmonický kompaktní pes, s nádherně utvářeným předhrudím a prostorným hrudníkem. Typická hlava, plnější líce, velmi pěkný nůžkový skus, chrup kompletní. Silné končetiny, vzadu bych rád viděl výraznější zaúhlení. Standardní husté osrstění, dostatečně uzavřené, výborný.

V2, res.CAC


Full Moon Canadian Beardog
CMKU/NF/4963/04 / 10.2.2004

mezitřída / PES / černá
otec: Milano's Conqueror Mikkito
matka: Verona ze Zámku Lešná
chovatel: Michaela Urbánková, Rakvice (CZ)
majitel: Radovan Šína, Hlavnice (CZ)

Dostatečně vysoký pes, působící dojmem delšího formátu, s výraznou hlavou, světlejší oči s volnějšími víčky. Spodní pysky těžší, měli by být více uzavřené, chrup s těsným skusem, ve kterém střeďáky nakusují do kleští. Postoj i pohyb dostatečně prostorný, volnější hřbetní linie. Ohon by měl být více osrstěn a lépe nesen. Mohu pochválit strukturu osrstění.

V3


Higginson Beau Stratony
CMKU/NF/4688/01/04 / 24.10.2001

otevřená / PES / černá/h
otec: Harrison von der Wässernach
matka: Elizabeth Braun Triladé
chovatel: Antonín Stránský, Dolní Beřkovice (CZ)
majitel: Zbyněk Buchtela, Hrubá Vrbka (CZ)

Mohutný vysoký pes s pěkně formovaným hrudníkem i předhrudím, s typickou samčí hlavou, které by neškodilo více ušlechtilosti. Skus nůžkový, ale postavení řezáků ve spodní čelisti by mělo být vyrovnanější, spodní pysky sice nejsou zcela sytě pigmentovány, ale stojí za pochvalu, jak jsou uzavřené. Přední končetiny vyhovující postavení, avšak za pohybu trochu volnější v loktech. Zaúhlení zadních končetin je dostatečné, což i přispívá k celkové vydatné mechanice, kdy je nutno ocenit dlouhý krok zadních končetin. Standardní dobře uzavřené osrstění, hřbet by mohl být trochu pevnější. Má radost ze života.

V1, CAC


Dumas od Trojské skály
CMKU/NF/5015/04/06 / 3.4.2004

pracovní / PES / černá/h
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Věra Čermáková, Libochovičky (CZ)

Mladý avšak velmi harmonicky se vyvíjející pes, v typické pracovní kondici, typická hlava, uzavřené pysky, nádherný nůžkový skus, chrup kompletní. Dostatečně prostorný postoj, s vydatnou lehkou pohybovou mechanikou. Rovné dostatečně uzavřené osrstění, s výrazným krycím vlasem, které by mohlo být hustější a delší. Osrstění ideálně černé.

V1, CAC


Dayton z Medvědí rokle
CMKU/NF/4780/02/05 / 27.6.2002

vítězů / PES / černá
otec: Gambi od Jihlavské brány
matka: Aura Aberad Alzik
chovatel: Marie Zachovalová, Branná (CZ)
majitel: Jiří Fencl, Královec (CZ)

Vysoký harmonický pes s velmi pěkně modelovanou ušlechtilou hlavou, pysky ač otevřenější, dostatečně suché, velmi pěkně modelovaná hřbetní partie, hluboký hrudník a výrazné předhrudí, svědčí o pěkném zaúhlení předních končetin. A je škoda, že co se úhlení týče nemůžeme totéž říci o zadních končetinách. Velmi pěkná horní i spodní linie, a to obojí ještě podtrženo ideálním osrstěním. Za pohybu trochu užší, akce zadních končetin by mohla být trochu vydatnější.

V2, res.CAC


Mefisto od Jihlavské brány
CMKU/NF/4910/03/06 / 10.6.2003

vítězů / PES / černá/h
otec: Beethoven Laboma
matka: Pamela z Bobrovnického údolí
chovatel: Rudolf Macek, Stonařov (CZ)
majitel: Bohumil Matucha, Plzeň (CZ)

Vysoký harmonický pes na první pohled zaujme typickou samčí hlavou. Pysky těžší, avšak uzavřené, ocenil bych trochu větší zaúhlení vpředu. Naproti tomu velmi pěkné zaúhlení zadních končetin, a tomu odpovídající vydatná pohybová mechanika, která je i dostatečně prostorná. Přispívá k tomu, že se pes za pohybu jeví stejně harmonicky jako v klidu.

V1, CAC, NV, BOB


Elisabeth Queen Wichrowe Laki
CMKU/NF/5159/-05/05/07 / 15.6.2005

dorost / FENA / černá
otec: Prince Pepi Wichrowe Laki
matka: Stokrotka Polna Wichrowe Laki
chovatel: Anna Nalazek, Pepowo (PL)
majitel: Irena Lošťáková, Němčičky u Židlochovic (CZ)

7 měsíční fenka již nyní s velmi pěkně modelovanou hlavou, kompletní těsnější nůžkový chrup, kde je nutno ocenit nádherné postavení a vývin řezáků. Oči kulaté by mohly být hlouběji uloženy. Vyhovující zaúhlení vpředu , vzadu výrazně strmější, jak v kolením, tak v hlenovém kloubu. Hřbetní linie dostatečně pevná, avšak kostra končetin by měla být jednoznačně silnější. Již vyměněné osrstění trochu zvlněné, ale dostatečně uzavřené. S dobrou pigmentací a bílým znakem na hrudi.

N1


Anater Dolní chalupy
CMKU/NF/5077/05/06 / 21.2.2005

mladých / FENA / černá
otec: Monchichi King of Helluland
matka: Viktorija Faundland
chovatel: Tomáš Pečta, Hrotovice (CZ)
majitel: Lenka Hajdová, Jiříkov (CZ) + Otakar Hajda, Jiříkov (CZ)

10 měsíční, avšak vysoká fena, s výraznou hlavou, která by celkově, ale zejména v partii čenichu mohla být širší. Oči by mohly být hlouběji uloženy, jsou dostatečně tmavé. Nůžkový skus, avšak ne zcela vyhovující postavení spodních řezáků, kde jakoby střed čelisti dovnitř. Delší ucho, strmější v ramenou i v kolením kloubu. Harmonická horní i spodní linie. Pěkné černé uzavřené osrstění, které by mohlo být bohatší.

V1, CAJC


Celesta z Boršického kopce
CMKU/NF/5001/04/06 / 12.4.2004

mezitřída / FENA / černá
otec: Twillin Gate Atriptous
matka: Ina z Vily Renmark CS
chovatel: Lucie Výstupová, Kunovice (CZ)
majitel: Marie Dostálová, Olomouc (CZ)

Vysoká fena delšího rámce, s velmi výraznou hlavou, chrup bez připomínek. Silná kostra odpovídající velikosti feny. Uši delší, lebeční partie dostatečně klenutá, takže není třeba ji načesáváním dopředu zdůrazňovat. Čenich pěkně řezaný, užší přední fronta spolu s méně výrazným zaúhlením, zaúhlení vzadu vyhovuje, avšak krok zadních končetin by měl být delší. Hřbetní linie by mohla být pevnější. Velmi pěkné osrstění, co se struktury i barvy týče. Ohon je v pohybu dosti vysoko nesen. Vzadu jde úzce.

V1, CAC


Aisha Sněžná brána
CMKU/NF/4908/03 / 8.6.2003

otevřená / FENA / černá
otec: Fatal Beuty Grandezza
matka: Vali od Krále Karla IV.
chovatel: Klára Strnadlová, Teplice nad Bečvou (CZ)
majitel: Zdeněk Stehlík, Žíželice nad Cidlinou (CZ)

Dostatečně velká fena, správného formátu, harmonická s výraznou pěknou ušlechtilou hlavou, chrup až na ztrátu P1 dole v pořádku. Uši delší, avšak správně nasazené, živě reagující. Při stran. pohledu velmi pěkně modelovaný čenich. Velmi harmonická dolní i horní linie. Prostorný postoj, za pohybu bych ocenil, kdyby vzadu byl širší. Velmi pěkné, standardní osrstění, dobře uzavřené. Ač je to fena pěkně předváděná, dalo by se říci, že se sama předvádí ještě lépe.

V1, CAC, NV


Sarah od Bílého zámku
CMKU/NF/4747/02/07 / 28.4.2002

otevřená / FENA / černá/h
otec: Draif z Lednickiego Zakola
matka: Agnes Dinar
chovatel: Irena Vončoková, Litultovice (CZ)
majitel: Irena Vončoková, Litultovice (CZ)

Dostatečně velká fena s typickou hlavou. Které by prospěla trochu více ušlechtilosti. Chrup bez připomínek. Předhrudí dostatečně výrazné, avšak postoj hrudních končetin by mohl být prostornější. Dobré zaúhlení a tomu odpovídající pohybová mechanika. Osrstění výrazně zvlněné, až otevřené, svědčí o tom, že metabolismus feny asi není zcela v pořádku.

D


Nausie od Štiky
CMKU/NF/4797/02/06 / 22.10.2002

vítězů / FENA / černá
otec: Alex Webb bay
matka: Lethe od Štiky CS
chovatel: Vilém Tomíček, Dolní Benešov (CZ)
majitel: Gabriela Holleschová, Kravaře II (CZ) + Alfred Hollesch, Kravaře II (CZ)

Mohutná silná fena, s velmi výraznou spíše hrubší hlavou. Oči by měly být tmavší, chrup v pořádku. Mohu pochválit i přesto, že se jedná o těžší typ hlavy jsou pysky ještě dostatečně suché a uzavřené. Pěkně formovaný čenich, i když s trochu naznačenými vráskami. Pěkné zaúhlení za pohybu a vydatný krok. Až neuvěřitelně lehký, vzhledem k celkové mohutnosti feny. Při statickém posouzení by úhlení vzadu mohlo být lepší. Velmi pěkné standardní osrstění správné struktury.

V1, CAC