KNIHY O PSECH
Novofundlandský pes
autor:  Radek a Lída Fialovi
Monografie plemene. Vývoj a historie, současný chov u nás, nový standard FCI, povaha, výcvik, práce ve vodě a mnoho dalšího.

vydal: OTTOVO NAKLDATELSTVÍ, 2001


Novofundlandský pes
autor:  Diana van Houten
Diana van Houten je veterinářka a vlastní veterinářskou poradnu. Publikuje články o domácích zvířatech v nejrůznějších odborných a populárních časopisech. V této knize se setkává její srozumitelný styl psaní se zkušenostmi s chovem psů a s rozsáhlými veterinárními znalostmi.

vydal: Rebo Productions CZ, 2004


JAK ŽÍT
autor:  Radek a Lída Fialovi
Odpovědi na nejčastější dotazy lidí okolo novofundlandských psů. Každá otázka a následná odpověď je doplněna skutečným příběhem či událostí.

vydal: Klub novofundlandský pes Česká republika


Chov psů
autor:  Zdeněk Procházka
Monografie týkající se chovu psů je dosud nejvýznamnější a nejprodávanější knihou s touto problematikou u nás. Podává vyčerpávající přehled dosavadních údajů a znalostí o vzniku, vývoji a rozvoji psů. Je výslednicí nejen teoretických znalostí a praktických zkušeností autora, ale i jeho schopností pedagogických. Jednotlivé kapitoly, doplněné obrazovou dokumentací, jsou pojaty tak, aby čtenář mohl čerpat potřebné informace pro kvalifikované držení, výcvik či chov psa bez ohledu na jednotlivá plemena. Poslední kapitola je věnována organizování chovatelské činnosti v ČR a jejím vazbám na Mezinárodní kynologickou federaci (FCI).

vydal: Paseka, 2005


Chov psů - Genetika v kynologické praxi
autor:  Jaromír Dostál
Populárně naučná, kynology dlouho očekávaná příručka informující o plemenitbě a genetických zákonitostech chovu psů.

vydal: DONA, 2008


Malá škola pro chovatele psů
autor:  Vladimíra Tichá
Kniha vznikla pro velký zájem čtenářů časopisu Pes přítel člověka, ve kterém původně vycházela v podobě článků na pokračování. Autorka populárně naučnou formou odpovídá na otázky, které nejčastěji kladou začínající i zkušení chovatelé pracovníkům veterinární služby nebo poradcům chovů.

vydal: DONA, 2000


Chov psů v roce 2000
autor:  Hellmuth Wachtel
Bestseler rakouského autora přinášející vyčerpávající kritickou analýzu současného stavu chovu čistokrevných psů. Kniha ukazuje konkrétní a praktické cesty a východiska ze sto let starého systému „elitního chovu“, který nezadržitelně vede k mrtvému bodu. Požaduje chov podle nových genetických poznatků, podle zákonitosti populační genetiky, která staví populační pestrost proti soustavnému genetickému ochuzování dnešních čistokrevných chovů.

vydal: DONA, 1998


Štěňata
autor:  Vladimíra Jestřábová
Příručka je věnovaná štěněcímu věku psů. V první části se dočteme, jak štěňátko přišlo na svět a co předchází tomu, než si je odebere nový majitel. V druhé části najdou čtenáři rady, jak postupovat při výběru štěněte a jak se o pejska dále postarat.

vydal: DONA


Tykáme si se psem
autor:  Eberhard Trumler
Autor se zabývá ústředními tématy, která odjakživa zajímají každého milovníka psů: Jaká je vlastně povaha psa, jaké jsou jeho vlastnosti a potřeby, jak je pes učenlivý? A to nejdůležitější: Jak vychováváme ze psa člena "člověčí rodiny"?

vydal: DONA


Pes mezi lidmi
autor:  Eberhard Trumler
Zkušenosti známého odborníka na chování psů. Pohled do psí duše pro zlepšení vztahů mezi člověkem a psem. Nejčastější problémy v chování psů. Co dělat, když se pes bojí bouřky, obtěžuje kolemjdoucí, odmítá nastupovat do auta, ničí bytové zařízení apod. Rady pro každého, jak odstranit psí zlozvyky.

vydal: CESTY, 1996


Řeč psů
autor:  Roger Abrantes
Kniha je podrobnou a především srozumitelnou studií vývoje sociálního chování psů. Autor vede čtenáře krok za krokem různými aspekty vývoje jednotlivých struktur sociálního chování.

vydal: DONA


Vývoj sociálního chování psů a dalších šelem psovitých
autor:  Roger Abrantes
Kniha je podrobnou a především srozumitelnou studií vývoje sociálního chování psů, a jak již název napovídá, i dalších šelem psovitých. Autor vede čtenáře krok za krokem různými aspekty vývoje jednotlivých struktur sociálního chování.

vydal: DONA, 2000


Jak porozumět svému psovi
autor:  David Alderton
Už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč se psi vzájemně očichávají, když se potkají? Proč se čerstvě vykoupaný pejsek vyválí v něčem odporně zapáchajícím? Proč se štěňátka pořád perou? Proč pes rozhryže vše, co doma najde, nebo proč vytrvale štěká, když je doma sám? Kniha vám umožní nahlédnout do řeči psů všech ras a věku. Zjistíte, jak psi vyjadřují radost, hněv, strach, varování, agresi a mnohé další emoce a získáte rady, jak co nejlépe pochopit svého mazlíčka, protože pes rozhodně není čtyřnohý člověk, ale potomek šelem.

vydal: JUNIOR, 2005


Pes a jeho reč
autor: Gwen Bailey
Vše o tom, jak porozumět svému psovi.

vydal: Cesty, 2003


Proč můj pes ...?
autor:  John Fisher
Jak si poradit s problematickým chováním vlastního psa: základní rady pro majitele psů. Kladli jste si někdy otázku, proč můj pes ... štěká, když zůstane sám? ... skáče na návštěvy? ... odmítá přijít, když ho volám? ... táhne na vodítku? ... udělá loužičku, když se vítáme? ... vrčí, když mu chci sebrat hračku? Tato praktická a fundovaná kniha předního odborníka zabývajícího se problematikou chování psů, jenž má dlouholetou zkušenost s poradenskou činností, vám poskytne množství odpovědí a rad jak změnit chování vašeho psa, aniž byste ho museli trestat.

vydal: BB ART, 2004


Kurs první pomoci psům
autor:  Axel Bogitzky
Schopnost majitele psa poskytnout zvířeti včas a správně první pomoc může zabránit těžkým následkům nehod, které v dynamickém životě psa hrozí častěji, než bychom předpokládali. Stejně důležité pro zdraví našeho psa je včas rozeznat příznaky různých onemocnění. Zkušený německý veterinář nám na stránkách této příručky přístupným způsobem a za pomoci instruktivních ilustrací pomůže osvojit si takovéto schopnosti a zdokonalit se v nich. Tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného majitele psa.

vydal: Fortuna print


Život se psem není pod psa
autor:  Konrad Lorenz
Knížka rakouského lékaře a zoologa, v níž vypráví s humorem o svých dlouholetých zkušenostech s chovem psů. Kniha je doplněna autorovými ilustracemi.

vydal: GRANIT, 1999


Psi v lásce nikdy nelžou
autor:  Jeffrey Moussaieff Masson
Při rozkrývání emocionálního života psů se autorovi podařilo dokonale skloubit pohled zvídavého psychologa a badatele s pohledem vnímavého a citlivého pozorovatele, který psy nejen zkoumá, ale především miluje. Druhé vydání je doplněno o doslov Marty Kubišové, Ondřeje Suchého, Jiřího Šebánka, Radkina Honzáka a Radovana Valeše.

vydal: Rybka Publishers, 1999


Váš pes
autor:  David Taylor
Všestranný průvodce pro chovatele psů. Péče o psy, jejich zdraví a chování.

vydal: Prúdy, 1992


Poznej a vychovej svého psa
autor:  Eva Nohelová
Záměrem autorky je pomoci všem, kteří se rozhodli pořídit si psa. Radí, jak vybrat správné plemeno a vhodné štěně, jak se o ně od samého počátku postarat, naučit je základním povelům a správnému chování v rodině.

vydal: DONA


1000+1 rada Všechno o psech
autor:  Helena Kholová
Rady pro kynology: Co je třeba vědět, než si pořídíte štěně? Jaké plemeno si vybrat a co všechno přináší život se psem? Kniha přináší odpovědi na tisíc otázek, jak pečovat o zdraví psa, o správné výživě i úpravě psí srsti či jaké jsou nejčastější psí choroby. Najdete v ní také rozdělení plemen do skupin FCI a jejich pracovní využití.

vydal: OTTOVO NAKLADATELSTVÍ, 2002


Problémové chování psů
autor:  Ivo Eichler
Kniha Problémové chování psů se vymyká běžným kynologickým příručkám. Ivo Eichler, známý český kynolog a milovník psů, v ní odpovídá na dotazy lidí, kteří si v určitých situacích nevědí rady se svým psem. Kromě rad nabízí ale také mnoho metod a postupů, jak problémovým situacím předcházet.

vydal: Nakladatelství PLOT


Jak žít s neurotickým psem
autor:  Stephen Baker
Další humorná knížka známého milovníka zvířat provází čtenáře nejrůznějšími "neurózami" domácích miláčků a s úsměvem popisuje jejich soužití s pány tvorstva.

vydal: Lika klub, 2004


PSI
autor:  Rino Falappi
Pes, po tisíciletí věrně provázející člověka, je jako druh natolik rozmanitý a má natolik rozmanité vlastnosti jako žádné jiné zvíře. Tato obsáhlá příručka poskytne každému milovníku psů všechny nezbytné informace. V knize najdete fotografie všech důležitých plemen s popisem jejich vlastností, potřeb i chování. Jsou zde rovněž uvedeny rady týkající se životních podmínek, výchovy, výživy a péče o psa i základní údaje o zdravotním stavu a ošetřování.

vydal: Ikar, 2001


Základy etologie
autor:  Konrad Lorenz
Základy etologie

vydal: Academia


Kynologická příručka
autor:  MVDr.Jan Koller
Základní údaje o psech, jejich anatomii, fyziologii, výcviku, atd.

vydal: SZN 1979