Klubová výstava Srnčí / 15.04.2006

Klubová výstava Srnčí
15.04.2006
rozhodčí: Jiří Janda (CZ) - psi, Jiřina Jandová (CZ) - feny

Anareo Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5125/05 / 21.8.2005

dorost / PES / černá
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Hana Beranová, Slaný (CZ)

Téměř 8 měsíční pes, u kterého je patrné, že je v plném vývinu, hlava by mohla mít tmavší oči, chrup má střeďáky nakusující do kleští. Pěkně formovaná přední fronta s výrazným předhrudím. Zadní končetiny jsou strmější, dostatečně prostorný postoj, avšak v pohybu užší.

VN1


Arcon Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5126/05 / 21.8.2005

dorost / PES / černá
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Václav Dohnal, Zhůň (CZ)

Též 8 měsíční pes s pěkně vyvinutým předhrudím, jemnější hlava s pěkným nůžkovým skusem, oči by měli být tmavší, zadním končetinám by prospělo výraznější zaúhlení, za pohybu dostatečně prostorný a však s volnějšími vazy, celkově by mu prospělo trochu důraznější předvedení.

VN2


Amigo Monteka
CMKU/NF/5090/05 / 16.6.2005

mladých / PES / hnědá
otec: Brutus Laboma
matka: Kiki Severozápadní cesta
chovatel: Monika Vopatová, Jindřichův Hradec (CZ)
majitel: Martina Bělonožníková, Březno (CZ)

Harmonicky se vyvíjející pes s velmi dobře utvářenou hlavou, chrup kompletní s nůžkovým skusem. Pysky správně pigmentované, uši jsou delší, vyhovující přední fronta, vzadu užší zejména za pohybu. Srst by měla být lépe udržována.

VD4


Artur Monteka
CMKU/NF/5093/05 / 16.6.2005

mladých / PES / hnědá
otec: Brutus Laboma
matka: Kiki Severozápadní cesta
chovatel: Monika Vopatová, Jindřichův Hradec (CZ)
majitel: Květa Patčová, Zlonice (CZ)

Na 10 měsíců velmi harmonicky vyvinutý pes s výborně vyvinutým předhrudím a k tomu odpovídajícím prostorným hrudníkem, výborná linie krku i hřbetu, spolu se zaúhlením zadních končetin, potvrzují jeho vyváženost. Hlava již nyní vyjadřuje pohlaví. Oči světlejší, chrup bez připomínek, celkově výborná pigmentace. V pohybu potřebuje zpevnit.

V1, CAJC


Chubby Son z Bobrovnického údolí
CMKU/NF/5120/05 / 10.7.2005

mladých / PES / černá/h
otec: Chubby Chumpy Avalon
matka: Rosmery z Bobrovnického údolí
chovatel: Jaromír Prokeš, Hlučín-Bobrovníky (CZ)
majitel: Pavel Zmeko, Sloup (CZ)

Harmonický černý pes, který se i velmi pěkně předvádí, hlava potřebuje zvýraznit, ale odpovídá věku, oči by měly být tmavší zejména u černého psa, pěkně pigmentované a uzavřené pysky. Odpovídající postoj i pohyb obou párů končetin. Pěkná struktura i barva srsti.

V3


Endy Braun od Trojské skály
CMKU/NF/5118/05/07 / 19.6.2005

mladých / PES / hnědá
otec: Brutus Laboma
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: František Kalvoda, Jilemnice (CZ) + Jana Kalvodová, Jilemnice (CZ)

Na svůj věk velice mohutný, kompaktní pes, již nyní s výraznou samčí hlavou. Chrup bez závad, silná přední i zadní fronta, postoj v zadu dostatečně prostorný, ale prospělo by mu výraznější zaúhlení, hřbetní linie by mohla být pevnější, respektivně by psovi prospělo nějaké to kg dolu, zejména během jeho vývoje. Ohon díky porodním,u úrazu kratší, velmi impozantní silný pes, kterému by prospělo také odpovídající silné vedení.

V2


Ollymp od Jihlavské brány
CMKU/NF/5068/04/06 / 6.10.2004

mezitřída / PES / černá
otec: Undercover Blues Promise of Gold
matka: Pamela z Bobrovnického údolí
chovatel: Rudolf Macek, Stonařov (CZ)
majitel: Roman Lehký, Větrný Jeníkov (CZ)

Vysoký impozantní pes s pěkně sebevědomě nesenou výraznou samčí hlavou, která nepostrádá ušlechtilosti, pysky dobře uzavřené a správně pigmentované, chrup bez závad, uši trochu delšího formátu, výraz hlavy ruší trochu světlé oko. Harmonická vrchní i spodní linie, ale vzhledem k celkové výšce a odpovídající hloubce hrudníku, též úhlení vpředu by mohlo být lepší, jinými slovy chtělo by to výraznější hrudník. Výborná struktura srsti, která může být příkladná.

V1, CAC


Albert od Třebízské skály
CMKU/NF/4813/02/08 / 27.11.2002

otevřená / PES / černá/h
otec: Astor od Křišťálového potoka CS
matka: Jessica Triladé
chovatel: Alois Petřík, Třebíz (CZ)
majitel: Miroslav Vích, Dobřichovice (CZ)

Vysoký dostatečně mohutný a pěkně osvalený pes s typickou hlavou, jejíž pigmentace očí i pysku by mohla být lepší. Uši ve správném formátu, chrup bez připomínek, postoj obou párů končetin korektní, ale za pohybu by mohl být prostornější, alce končetin dostatečně vydatná, hřbetní linie dostatečně pevná, výborná struktura srsti.

V3


Bundasch z Kazničovské hůrky
CMKU/NF/5007/04/06 / 16.4.2004

otevřená / PES / černá
otec: Hrabě Jitu-Ka CS
matka: Pamela od Bílého zámku
chovatel: Marie Chromečková, Kopřivnice (CZ)
majitel: Rudolf Pavlát, Frenštát pod Radhoštěm (CZ)

Kompaktní pes s mohutnou stavbou kostry a k tomu odpovídajícím silným osvalením. Typická samčí hlava, oči tmavé správně uložené. Chrup bez připomínek, suché uzavřené pysky, jenom podtrhují celkovou kompaktnost. Za zvláštní pochvalu stojí extremně vyvinuté předhrudí vycházející s ideálního zaúhlení hrudních končetin. Naproti tomu by jejich nadprstí mělo být pevnější a rád bych viděl výraznější úhel v koleni. Velmi vydatná pohybová mechanika, plně využívající délky psa. Standardní uzavřené osrstění.

V1, CAC


Bax ze Stínu Pálavy
CMKU/NF/4984/04 / 13.3.2004

otevřená / PES / černá
otec: Hakim od Jihlavské brány
matka: Beáta od Zemské koruny
chovatel: Dušan Vaďura, Podivín (CZ)
majitel: Josef Hamouz, Kralupy nad Vltavou (CZ)

Střední pes, kterému by prospěla výraznější samčí hlava, ale zejména silnější stavba kostry. Oči středně hnědé, velmi dobrý chrup s nůžkovým skusem, uši správného formátu i délky. Pysky trochu volnější, velmi dobře utvářený hrudník, vyhovující předhrudí, velmi dobrá vrchní linie, přední fronta by mohla být plnější. Zadní končetiny, jak v postoji tak za pohybu jsou úzké a vytáčí tlapy až lze říci, že spolu s kostrou jsou důvodem pro známku velmi dobrá , přestože se jinak jedná o celkem harmonického jedince s nádherným osrstěním, jak co se týče struktury tak barvy.

VD


Cimo Gold Felicita
CMKU/NF/4376/99/01 / 8.7.1999

otevřená / PES / černá/h
otec: Terry vom Elsterufer
matka: Derniera Orgáno CS
chovatel: Jaroslav Urban, Mladá Boleslav (CZ)
majitel: Daniel Papert, Beroun (CZ)

Téměř 7 letý pes, velmi pěkné černé barvy a typickou hlavou, která by mohla být v čenichové partii trochu kratší, chrup má po úrazu ztrátu řezáku ve spodní čelisti, pysky by mohly být uzavřenější, oči středně hnědé, uši správného formátu i délky. Velmi dobře vyvinuté předhrudí, proti tomu přední tlapy by mohly být pevnější. Za pohybu volnější lopatka na přední bederní linii působí rušivě vlnitá srst. Zadní končetiny jsou strmější a stojí i jdou velmi úzce s vytáčením tlap. Přitom je nutno pochválit silné osvalení v dané konkurenci velmi dobrý.

VD


Dapper Canadian Beardog
CMKU/NF/4725/02/04 / 24.4.2002

otevřená / PES / černá/h
otec: Cyrgo Baczkowy Staw
matka: Verona ze Zámku Lešná
chovatel: Michaela Urbánková, Rakvice (CZ)
majitel: Miloš Hušek, Hradec Králové (CZ)

Pes celkově ladného rámce, který je trošku strmější v partii předhrudí, hlava v typu vyhovuje, avšak bych rád viděl tmavší oči, chrup bez připomínek, pigmentace a uzavření pysku v pořádku, přední fronta je úzká, naproti tomu zadní fronta stojí i jde dostatečně široce. Přes nedostatky barvy očí a utváření přední fronty oceňuji jeho celkovou harmoničnost při bočním pohledu a dostatečnou pohyblivou mechaniku zadních končetin a zadávám ještě známku výborná. Srst správné struktury.

V


Dustin Maceška
CMKU/NF/4767/02/04 / 27.5.2002

otevřená / PES / černá
otec: Ben Matlock Bär vom Gelderland
matka: Hanni vom Elsterufer
chovatel: Zdeněk Belza, Úvaly (CZ)
majitel: Soňa Nováková, Újezd nad Lesy (CZ)

Na první pohled impozantní pes s ideální mohutností kostry, velmi typickou samčí hlavou, oči středně hnědé, ocenil bych lepší postavení řezáků ve spodní čelisti a úplnější pigmentaci pysků. Harmonická vrchní i spodní linie, postoj i pohyb dostatečně prostorný a nutno zvlášť ocenit velmi dlouhý krok zadních končetin. Výborné standardní osrstění správně uzavřené.

V2, res.CAC


Higginson Beau Stratony
CMKU/NF/4688/01/04 / 24.10.2001

otevřená / PES / černá/h
otec: Harrison von der Wässernach
matka: Elizabeth Braun Triladé
chovatel: Antonín Stránský, Dolní Beřkovice (CZ)
majitel: Zbyněk Buchtela, Hrubá Vrbka (CZ)

Dostatečně vysoký a mohutný pes s výraznou hrubší hlavou, nůžkovým skusem, avšak s nevyrovnaným postavením spodních řezáků, těžší spodní pysky dostatečně uzavřené. Pohybová mechanika dostatečně prostorná a vydatná, Ocenil bych rovnější ocas a pevnější hřbetní linii.

V4


Dasty od Trojské skály
CMKU/NF/5012/04 / 3.4.2004

pracovní / PES / černá/h
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Petr Šimek, Dubnice (CZ)

Středně velký dostatečně harmonický pes s typickou hlavou, u které bych rád viděl tmavší oči, nůžkový skus ve kterém by řezáky mohly být rovnější, pěkná pigmentace a uzavření pysků, uši trochu delší, extremně vyvinutá přední fronta s velmi dobrým osvalením a obdobně silné osvalení vidíme u zadních končetin, prostorný postoj i pohyb, hluboký hrudník, jenom dokreslují jeho kondici svědčící o pracovním charakteru. Standardně uzavřené osrstění.

V1, CAC


Dumas od Trojské skály
CMKU/NF/5015/04/06 / 3.4.2004

pracovní / PES / černá/h
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Věra Čermáková, Libochovičky (CZ)

Vysoký dobře stavěný pes s typickou hlavou. Chrup bez připomínek, barva i uložení očí v pořádku, prostorná dobře vyvinutá přední fronta, ale potěšilo by mě pevnější nadprstí i prostornější pohyb. Kratší osrstění, avšak velmi dobré struktury a barvy.

V2, res.CAC


Camel od Trojské skály
CMKU/NF/4706/02/08 / 20.2.2002

vítězů / PES / černá
otec: Arny Dinar
matka: Asta od Trojské skály
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Veronika Žďárská, Skalice u České Lípy (CZ)

Harmonický kompaktní pes s typickou hlavou vyjadřující nejen pohlaví, ale mající i žádoucí ušlechtilost, výborný chrup, středně uzavřené pysky, tmavě hnědé oči, výrazná přední fronta s dobrým úhlením, korektní postoj i pohyb, standardní uzavře mající i žádoucí ušlechtilost, výborný chrup, středně uzavřené pysky, tmavě hnědé oči, výrazná přední fronta s dobrým úhlením, korektní postoj i pohyb, standardní uzavřené osrstění.

V3


Brutus Laboma
CMKU/NF/4200/98/01 / 28.7.1998

vítězů / PES / hnědá
otec: Braun Byron Stratony CS
matka: Holly de Heicopper
chovatel: Bohumil Matucha, Plzeň (CZ)
majitel: Rudolf Gottlieb, Zbiroh (CZ)

Mohutný vysoký pes s typickou samčí hlavou, pysky těžší, středně uzavřené, prostorná přední fronta, takhle můžeme říci, že je prostorný a vydatný pohyb obou párů končetin, hnědé standardní osrstění. Přesto, že se jedná o psa delšího formátu, zachovává si dostatečnou pevnost hřbetu a jeho aktivní pohyblivá mechanika plně využívá této délky.

V2, res.CAC


Darés od Trojské skály
CMKU/NF/5011/04/06 / 3.4.2004

vítězů / PES / černá
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Tomáš Kolátor, Baška (CZ)

Mladý pes správného formátu, velmi kompaktní tělesná stavba s pěkným osvalením, hlava odpovídá věku, harmonická horní linie, v postoji dostatečně prostorný, za zvláštní pochvalu stojí pigmentace a uzavření pysků, vydatnost a lehkost zadních končetin.

V4


Mefisto od Jihlavské brány
CMKU/NF/4910/03/06 / 10.6.2003

vítězů / PES / černá/h
otec: Beethoven Laboma
matka: Pamela z Bobrovnického údolí
chovatel: Rudolf Macek, Stonařov (CZ)
majitel: Bohumil Matucha, Plzeň (CZ)

Vysoký impozantní pes s majestátní ušlechtilou hlavou a uzavřenými pysky. Chrup je bez připomínek, uši velmi dobře nasazené a pěkně nesené, dokazují rčení, že hlava dělá psa a uši dělají hlavu. Výborné osrstění, výborná pohybová mechanika, potěšil by mě výraznější úhel v koleni.

V1, CAC, Klubový vítěz


Diko Aziho dvůr
CMKU/NF/3999/97/02 / 27.5.1997

veteránů / PES / černá/čb
otec: Kevin King v.d. Carcyn
matka: Gama z Brixiho dvora CS
chovatel: Dana Heřmanová, Nové Dvory (CZ)
majitel: Josef Hamouz, Kralupy nad Vltavou (CZ)

Téměř devítiletý pes ve velmi pěkné kondici s pěkně modelovanou hlavou, chrup mírně opotřebován, pěkná hřbetní linie, standardní přední fronta, vzadu stojí prostorně, ale za pohybu by mohli být vzadu širší.

V2


El-Mario Braun Triladé
CMKU/NF/4056/97/99 / 23.7.1997

veteránů / PES / hnědá
otec: Enasjöns Fabian
matka: Braun Bessie Stratony CS
chovatel: Václav Kroupa, Dolní Beřkovice (CZ)
majitel: Jiří Hýbl, Slatiňany (CZ)

Impozantní hnědý pes, který by i v tomto věku téměř devíti let mohl být vystavován, respektivně se umístit na bodovaných místech. Typická hlava prostorný postoj i pohyb, výborná struktura osrstění a co je neuvěřitelné, stále perfektní nůžkový skus.

V1, Nejlepší veterán, BOB


Bad od Trojské skály
CMKU/NF/4663/01 / 11.8.2001

mimo konkurenci / PES / černá
otec: Arny Dinar
matka: Asta od Trojské skály
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Věra Čermáková, Libochovičky (CZ)

Standardní pes velice harmonického rámce s typickou hlavou, nůžkovým skusem, korektní postavení obou párů končetin, velmi lehce se pohybující. Přesto, že se jedná o psa delšího formátu je linie rovná a pevná. Výborné uzavřené černé osrstění.

V


Adeline Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5127/05/07 / 21.8.2005

dorost / FENA / černá
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Radek Zavadil, Tábor (CZ)

8 měsíční fena, dobrého vzrůstu, velmi dobrého formátu s typickou fenčí hlavou, čenichová partie by mohla být i plnější. Chrup i skus bez závad, rovný postoj předních končetin, pevná hřbetní linie, chod zadních končetin by měl být prostornější. Je velmi dobře připravená na výstavu. Srst syté černé barvy na zádi mírně zvlněná.

VN


Andra Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5128/05/09 / 21.8.2005

dorost / FENA / černá
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Karel Sláma, Praha 8 (CZ)

8 měsíční fena, typické hlavy, těsný nůžkový skus, oko dostatečně hnědé barvy, ucho je dobře nasazeno a neseno, pysky uzavřené. Fena vykazuje úzký postoj předních končetin. Strmější postoj a užší postoj zadních končetin. Srst sytě černé barvy na zádi zvlněná, ocas dobře nasazen a nesen.

VN


Angelika Black Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5130/05/07 / 21.8.2005

dorost / FENA / černá/h
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Renata Čápová, Zlonice (CZ)

8 měsíční kompaktní fena s hezkou modelovanou fenčí hlavou, oči v typu, pysky uzavřené, skus nůžkový dole chybí P1 oboustranně, velmi dobrá přední fronta, užší a strmější postoj zadních končetin, ocas dobře nasazen a nesen. Srst dobré struktury, sytě černá.

N


Anetka Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5129/05/07 / 21.8.2005

dorost / FENA / černá
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Petr Starý, Neplachovice (CZ)

Typická 8 měsíční fena, harmonicky modelovaná hlava, prostory pod očima – tváře by měly být plnější, pysky uzavřeny, oko dobře modelované, stop je výrazný,dostatečně prostorný postoj předních končetin,prostorný postoj zadních končetin,dobré úhlení zadních končetin, pevná hřbetní linie. Srst rovná.

VN


Antoanet Queen Nezkrotná markýza
CMKU/NF/5131/05/07 / 21.8.2005

dorost / FENA / černá
otec: Dustin Maceška
matka: Carie Canadian Beardog
chovatel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)
majitel: Jana Pumpová, Červený Kostelec (CZ)

Harmonická hlava, fenčí typická hlava, k jejíž dokreslenosti chybí pouze tmavé oko, široká přední fronta, dobrý postoj zadních končetin, pevná hřbetní linie, fena je velmi dobře předváděná.

VN


Granny z Horpu
CMKU/NF/5150/05/07 / 7.10.2005

dorost / FENA / hnědá
otec: Hannibal di Borgoleonardo
matka: Embery z Horpu
chovatel: Eva Dušková, Praha 9 (CZ)
majitel: Jana Pumpová, Červený Kostelec (CZ)

Velmi typická harmonická fena, která je již v tomto raném věku téměř hotová, odpovídá hnědé barvě.

VN1


Thetis Severozápadní cesta
CMKU/NF/5023/04/07 / 15.5.2004

mezitřída / FENA / černá/čb
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Venora von der Wässernach
chovatel: Kamil Hutař, Jihlava (CZ)
majitel: Kamil Hutař, Jihlava (CZ)

Nádherná typická harmonická fena, hlava samičí, skus bez výhrad, ucho dobře nasazené a nesené, dokresluje hlavu. Přední fronta velice výrazná, dostatečně hluboký hrudník, za zmínku stojí velmi dobré úhlení zadních končetin, které jsou prostorné, ocas dobře nasazen i nesen, rovná hřbetní linie, srst sytě černé barvy ještě s hustou zimní podsadou. Tato fena je sama ve třídě, nicméně má nárok na výborná 1 CAC.

V1, CAC


Aura Aberad Alzik
CMKU/NF/4414/00/01 / 16.2.2000

otevřená / FENA / černá
otec: Aron Kubovy paseky
matka: Bruna z Medvědí rokle CS
chovatel: Aleš Mlodzik, Holešov (CZ)
majitel: Marie Zachovalová, Branná (CZ)

6-letá fena, její celková kondice a stav odpovídá věku, skus bez závad, oko tmavé barvy, rovný postoj předních končetin, u zadních končetin je užší postoj, rovná hřbetní linie, srst v línání.

VD


Lenny od Celpaku
CMKU/NF/4718/02/06 / 6.3.2002

otevřená / FENA / černá/h
otec: Chubby Chumpy Avalon
matka: Peggi od Bílého zámku
chovatel: Jaroslav Grygar, Paskov (CZ)
majitel: Kateřina Ščepancová, Frýdek-Místek (CZ)

4-letá velmi harmonická fena, hlava dobře modelovaná, dalo by se říci, že je na hranici mezi samičím a samčím výrazem. Její velkou předností je dobře nasazené ucho, které modeluje hlavu, oko dostatečně tmavé, pysky na urč. hrubost feny jsou uzavřeny. Hluboký hrudník přední fronta rovná, zadní končetiny by měly být prostornější. Ocas dobře nasazen a nesen. Fena v této síle zachovává pevnou hřbetní linii, srst dobré struktury, výrazně černá.

V4


Peggy Oblajovický dvůr
CMKU/NF/4451/00/01 / 24.3.2000

otevřená / FENA / černá/h
otec: Braun Byron Stratony CS
matka: Angiela San-Nero CS
chovatel: Vladimír Komrs, Lejčkov (CZ)
majitel: Radek Zavadil, Tábor (CZ)

6-letá fena, standardní postoj a hlava, na skusu je vidět zub času.Oko tmavé, plná čenichová partie, prostorný postoj předních končetin, korektní postoj zadních končetin. Fena odpovídá svému věku, v dobré kondici.

V


Sarah Severozápadní cesta
CMKU/NF/4948/03/05 / 4.11.2003

otevřená / FENA / hnědá
otec: Brutus Laboma
matka: Isabela Severozápadní cesta
chovatel: Kamil Hutař, Jihlava (CZ)
majitel: Rudolf Gottlieb, Zbiroh (CZ)

Hnědá 2-letá fena, kompaktní stavby, s typickou fenčí hlavou, s dobře nasazeným uchem, skus nůžkový, kompletní, barva oka hnědá ještě vyhovuje.Korektní postoj předních i zadních končetin, pevná hřbetní linie, barva srsti sytě hnědé barvy.

V1, CAC


Sisa Severozápadní cesta
CMKU/NF/4949/03/06 / 4.11.2003

otevřená / FENA / hnědá
otec: Brutus Laboma
matka: Isabela Severozápadní cesta
chovatel: Kamil Hutař, Jihlava (CZ)
majitel: Kamil Hutař, Jihlava (CZ)

Hnědá fena, lehce delšího formátu, hlava fenčí i čenichová partie delšího typu, skus nůžkový, kompletní, i v této hnědé barvě upoutá světlejší oko. Široká prostorná přední fronta, zadní chody by měly být prostornější. Srst dobré struktury.

V2, res.CAC


Zuzka od Krále Karla IV. CS
CMKU/NF/4320/99/01 / 22.4.1999

otevřená / FENA / černá
otec: Amor Irmija
matka: Nina od Krále Karla IV.
chovatel: Miroslav Potůček, Rovensko pod Troskami (CZ)
majitel: Pavel Vítek, Hradec Králové (CZ)

7-letá fena ve výborné kondici s jemnou fenčí hlavou, skusem úplným, s výrazně tmavým okem, s korektním postojem obou párů končetin. Srst sytě černé barvy, velmi dobře udržované, na které je vidět, že je rodinný mazlíček.

V3


Deborah od Trojské skály
CMKU/NF/5017/04/05 / 3.4.2004

vítězů / FENA / černá/h
otec: Dreamdancer von der Wässernach
matka: Yvonne Chrisi von Luxemburg
chovatel: Jiří Janda, Praha 8 (CZ)
majitel: Rudolf Gottlieb, Zbiroh (CZ)

Kompaktní 2-letá černá fena, s typickou velmi dobře modelovanou hlavou, sytým tmavým okem, dobrá pigmentace pysků, které jsou uzavřeny, velmi výrazná přední fronta se širokým postojem předních i zadních končetin. Velmi dobré úhlení kolen, výrazná hřbetní linie, fena je velmi dobře předváděna, velmi dobře připravená na výstavu.

V1, CAC, Klubový vítěz


Carie Canadian Beardog
CMKU/NF/4599/01/02 / 14.4.2001

mimo konkurenci / FENA / černá/h
otec: Draif z Lednickiego Zakola
matka: Verona ze Zámku Lešná
chovatel: Michaela Urbánková, Rakvice (CZ)
majitel: Jitka Hořáková, Vestec (CZ)

5-letá fena jemnějšího typu, s typickou hlavou na které ruší světlé oko. Skus nůžkový, kompletní, rovné přední končetiny, u zadních končetin by měl být prostornější běh. Fena je dobře předváděná.

V